Jaki taksówkarz?

Od czasu kiedy okazało się, że różne zawody mogą być deregulowane, a – zdaniem innych – rozregulowane, wiele grup zawodowych zaczęło protestować. Do najbardziej rozgniewanych należy zaliczyć taksówkarzy. Są nie tylko rozgniewani, ale budzą gniew innych, bo mają trudne do zaakceptowania formy protestu. Stworzyli niewątpliwie wiele trudnych i niebezpiecznych dla ruchu drogowego sytuacji.

Dzisiaj (23 maja 2012) w różnych regionach Polski taksówkarze protestowali skutecznie blokując największe ulice miast, tamując nieomal wszelki, normalny ruch. Od dawna nie korzystam z taksówek, jeśli muszę na dłużej pojechać do Centrum Warszawy, gdzie o miejsce parkingowe „biją się” wszyscy, a parkowanie jest dość drogie, to jadę metrem albo autobusem. Inne wyjazdy własnym autem. Nie mam więc wielu „taksówkowych” doświadczeń, raczej jako kierowca kiedy to taksówkarze nagminnie zajeżdżają drogę i stwarzają na zatłoczonych ulicach stolicy wiele zagrożeń.

Jednak trzeba sobie zadać ważne pytanie czy chcielibyśmy, aby wiózł nas kierowca-taksówkarz, który nie zna topografii miasta (GPS to jednak namiastka), który nie potrafi udzielić pierwszej pomocy, który nie zna przepisów porządkowych i prawa pracy? Za co wtedy taka nieprzeszkolona osoba odpowiada?
Projekt nowych przepisów przewiduje wykazanie niekaralności za przestępstwa umyślne przeciw bezpieczeństwu w komunikacji, mieniu, wiarygodności dokumentów oraz przeciwko życiu, środowisku i zdrowiu, ponadto przeciwko wolności seksualnej i obyczajności. Najnowsze propozycje przewidują pozostawienie decyzji o egzaminach, przeszkoleniach samorządom.

Refleksja z mojej obserwacji ulic Warszawy – otóż nieomal na każdym postoju taksówek przez wiele godzin stoi przynajmniej kilka, kilkanaście aut. Znudzeni kierowcy siedzą, czytają, jedzą, drzemią, albo ucinają sobie pogawędki i wtedy stają grupkami przy samochodach, na jezdni i trudno przejechać obok nich. Zastanawiam się kiedy zarabiają skoro stoją przez wiele godzin…

Może jednak warto przemyśleć nowe propozycje samorządowców i nie robić tych blokad, bo to nie jest dobre dla nikogo. Przecież taksówkarze wtedy nie zarabiają, a do tego wielu policja ukarała mandatami, niektóre sprawy skierowano do sądu… poza tym, moim zdaniem, takie działania raczej nie przysporzą im klientów.Zapraszam do rozmowy

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.