Zamiast policji – maszyny

Kierowco – już nie pogadasz z policjantem, ani z policjantką, nie będzie kontaktu z żywym człowiekiem tylko z maszyną. A ta maniery ma fatalne. Namierzy, zrobi zdjęcie, przekaże, sprawdzi, zarejestruje i bez oporów wyśle mandat. Wyboru nie ma – trzeba płacić.

Niestety mamy niechlubne miejsce w Europie – najwięcej wypadków i to śmiertelnych. Ma być bezpieczniej, bo pilnować będzie, nas kierowców, aż 300 fotoradarów. Już od pierwszych dni sierpnia zobaczymy przy drogach śliczne, żółte skrzynki, które mają być poprzedzone tablicą informującą, że oto jestem, jedź wolniej to może cię nie namierzę. Widziałam już takie przymiarki w Warszawie, tuż za Wilanowem w kierunku do Konstancina. Wieszali, sprawdzali, ale jak jechałam następnego dnia to jeszcze „żółtek” nie było.

Mandaty też straszliwie wzrosną, nawet 100 proc. a kary grzywny to niebotyczne kwoty dziesięć tysięcy złotych! Za co? Mandat można dostać prawie za wszystko. To jasne, że trzeba jeździć zgodnie z przepisami, trzeba starać się być po prostu dobrym kierowcą, ale pytań jest wiele. Gdzie jest dobra organizacja ruchu, zielone linie, tam gdzie to możliwe zwiększenie dopuszczalnej prędkości, budowa ścieżek rowerowych, bezkolizyjne przejścia dla pieszych itd. Zmienia się, ale za wolno w stosunku do ogromnej i stale wzrastającej liczby pojazdów i kierowców na polskich drogach. Coraz wyższe kary to nie jest wyjście.

Obejrzyjcie film – czy kierowcy tych różnych aut na autostradzie A2 zostali namierzeni? Otrzymali mandaty? Grzywny? Niestety ten filmik tylko pokazuje nam straszliwe chamstwo tych ludzi, ale czy zostali ukarani? Nie wiemy. Zapraszam na przerażający i pouczający FILMIK z Portalu Interia.pl

Kolejne pytanie – kto ma uczyć kandydatów na kierowców jeżdżenia po autostradach, których u nas nigdy nie było? Kto ma uczyć nas wszystkich kultury jazdy, bycia dobrymi kierowcami – bo chyba nie instruktorzy jazdy, którzy doprowadzają do wypadków i śmierci kursantów. A kto nauczy tych instruktorów?Zapraszam do rozmowy

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.