„Tylko” 500 zł. za brak zimówek

Prawdopodobnie już w tym roku od              1. listopada zacznie obowiązywać nowy nakaz. Przymusowa zmiana opon letnich na zimowe – jeszcze nie wiadomo, czy zimowe na letnie też będą wymagały interwencji parlamentarzystów. Mandat za „nie manie” opon zimowych będzie aż 500 złotych. Celny był komentarz wypowiedziany przez prowadzącego „Szkło kontaktowe” p. Wojciecha Zimińskiego – uznał, że to świetnie i czeka kiedy będzie nakaz od którego dnia ma nosić ciepłe gacie, bo inaczej to po prostu… nie wie.

Żarty, żartami, ale ta informacja jest prawdziwa. Parlamentarzyści, którzy z taką inicjatywą wystąpiły i wystąpili są gotowi na wszystko. Jest jednak jeszcze nadzieja, że do września przemyślą sprawę i wycofają się z tego dziwacznego pomysłu. Także pan Jerzy Iwaszkiewicz – znakomity moto-spec – jest bardzo zdziwiony tymi pomysłami.

Znam mnóstwo kierowców – pań i panów w różnym wieku, którym nawet do głowy nie przychodzi, aby w zimie, po śniegu i lodzie jeździć na letnich oponach, nie tylko dlatego, że niebezpiecznie, ale po prostu – szkoda tych letnich opon. Dla każdego kierowcy bezpieczeństwo, komfort jazdy to sprawy pierwszorzędne, ale takie myślenie widać nie jest oczywiste dla posłów i posłanek. Okazuje się, że wszystko trzeba uregulować, nakazać, obciążyć kosztami – bo niektórzy myślą, że jesteśmy krajem… ludzi świetnie zarabiających i zawsze niewłaściwie  myślących, nieprzewidywalnych.

Według badań 95%  kierowców od wielu lat zmienia opony – letnie na zimowe i zimowe na letnie. O co tu więc chodzi? Kto na tym skorzysta? A jakie kary dostaną kierowcy „tirów”? TIRY mają przecież np. osiem kół, za jedno 500 zł to będzie dopiero kasa! Kiedyś już wprowadzono przymus posiadania urządzeń głośnomówiących (to było OK) i okazało się, że pomysłodawcą był producent tych urządzeń., ale… co tu gadać.


2 Komentarze on “„Tylko” 500 zł. za brak zimówek”

  1. luiza pisze:

    Zimówki w zimie popieram i nie widzę możliwości jazdy na letnich (próbowałam w warunkach „sterylnych” czyli po ogromnym parkingu zamkniętym, żeby na własnej skórze sprawdzić różnicę – oj było warto, troleje zbędne), ale czy nakaz powinien być? Pewnie, że jak letnie opony w zimie napotkam u kierowcy przed sobą to i moje bezpieczeństwo na tym ucierpi, ale uświadamianiem zajmują się instruktorzy nauki jazdy – co z tego, że będzie trzeba? Ci którzy zmieniają i tak będą zmieniać, a ci którzy nie – nie. Dlaczego mam wrażenie, że znowu nie chodzi o dobro kierowców, ale o to co zwykle, czyli: „Wymyśliłem NOVUM, więc kasa mi się należy!”. Potem poprawki, zatwierdzenia, poprawki zatwierdzenia… i tak kilka lat, po czym szuflada i kurz.

    Polubienie


Zapraszam do rozmowy

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.