Będą nowe znaki drogowe

Takie nowe tablice mają być przy granicy RP

Nasz rok bieżący nieuchronnie zbliża się ku końcowi, a w 2013 czekają kierowców… nowe tablice i znaki drogowe.  Pojawią się przede wszystkim na drogach ekspresowych i na autostradach. Zmiany przygotowuje GDDKiA.

Największym ułatwieniem mają być nowe nazwy węzłów drogowych oraz ich ponumerowanie. To ma ułatwić np. planowanie podróży. Inna ważna zmiana to nowy sposób ustawiania tablic kierunkowych na węzłach autostradowych. Będą tak umieszczane, by kierowcy nie mieli wątpliwości, na który pas należy wjechać, aby np. za kilometr skręcić czy pojechać prosto. Gorsza wiadomość to taka, że zmiany będą wprowadzane etapami. Nowe znaki najpierw pojawią się na nowych trasach. Wymiana na wszystkich trasach potrwa kilka lat, ponieważ są to duże koszty.

Niektóre z dotychczasowych znaków zostaną zmienione, uproszczone. Dzięki temu mają być łatwiej zauważane. Część znaków zniknie, a celem jest uporządkowanie przestrzeni otaczającej drogi i ułatwienie kierowcom skupienia się na znakach, które pozostaną.   Życzmy powodzenia w dobrej i szybkiej realizacji tych planów! Kilka lat to stanowczo za długo…Zapraszam do rozmowy

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.