Jak to było i jest?

Polska jest naprawdę fajna!

Polska jest naprawdę fajna!

Nasze piękne 25.lecie nastroiło mnie nieco wspomnieniowo. Ostatnio jest tyle zdarzeń, wydarzeń, wizyt, piękni i ważni ludzie do nas przyjeżdżają i my też także dzięki temu stajemy się piękniejsi, ważniejsi i… uważniejsi.

Zwłaszcza bądźmy uważni, słuchajmy, patrzmy kto, kiedy i jak mówi, ale przede wszystkim CO MÓWI. Bo… mówić można wiele, ale jak zwykle, ważne są czyny.

A moje wspominki? Przypomniało mi się jak to było bez komórek, internetu, GPS, laptopa, i wielu innych jakże przydatnych i służących nam od… dawna urządzeń, gadżetów. Mamy je na co dzień, czasem lubimy, a czasem nie, ale bez nich już nie bardzo wyobrażamy sobie naszą codzienność – zawodową, domową, towarzyską, społeczną, naukową itd.

Tak – 25 lat to jednak spory kawał czasu. To przecież właściwie dwa pokolenia nastolatków. Ćwierć wieku.

Prawie niemożliwe jest zainteresowanie nastolatków tym, że kiedyś była inna Polska, że nie mieliśmy paszportów w domu, że była cenzura, że niełatwe było życie codzienne. Ma się wrażenie, że oni jakoś w to nie wierzą, albo uważają, że koloryzujemy, po prostu – nudzi ich to.

Natomiast nastolatki natychmiast nastawiają ucha, jeśli się powie, że jeszcze kilkanaście lat wstecz nie było telefonów komórkowych, ani internetu, że ludzie pisali do siebie listy, a nie maile, umawiali się bez telefonu, no a korzystanie z papierowej książki, gazety czy mapy to już nieomal sensacyjna informacja… sprzed ery dawnej, nieznanej i trochę dla nich dziwnej. Po takich opowieściach mówią np. „To niemożliwe.” A jednak tak było.

 Internet, a w nim m.in. wszelkie portale społecznościowe, e-sklepy, e-nauka, e partnerstwo, e-sympatie, e-religie, e-gazety i wszelkie inne e- to nowa forma współistnienia, przekazywania informacji, szukania nieomal wszystkiego… w internecie.

Także nasze przeróżne blogi – ten też. Oczywiście nie trwam tu od kilkunastu lat, ale ponad rok już jest i dziękuje wszystkim, którzy tu do mnie zaglądają.

Pozdrawiam i zapraszam do poczytania

 Zapraszam do rozmowy

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.