My – wiecznie płacący…

Ja też się nie zgadzam!

A ja nie zgadzam się!

No pewnie! A dlaczego nie? Przecież wszyscy świetnie zarabiamy, bogacze z nas! Utrzymujemy tabuny urzędników, a ci nudzą się chyba w pracy i muszą wymyślać kolejne „cuda”.

Okazuje się, że ktoś w ministerstwie zdrowia postanowił wrócić do tzw. „podatku Religi”.  Wspaniałego lekarza kardiochirurga prof. Zbigniewa Religę pamiętamy jako niezwykłego człowieka, który pierwszy dokonał przeszczepu serca w Polsce (1985 rok). Niestety jako minister zdrowia w rządzie PiS chyba nie pozostawił po sobie nic wspaniałego, co zapamiętalibyśmy jako dobro wspólne.

Płacimy OC czyli tzw,  ubezpieczenie obowiązkowe. Pieniądze na ten nowy podatek byłyby odprowadzane od składek OC i przeznaczone na leczenie ofiar wypadków komunikacyjnych. Każdy kierowca musiałby taki podatek płacić, bez względu na to czy w ogóle kiedykolwiek ulegnie wypadkowi czy spowoduje wypadek, czy jest ofiarą tragedii czy nie. Nieważne kto jest sprawcą zła – płacić będziemy wszyscy.

   Czy to jest sprawiedliwe? Jest w tym jakaś ukryta myśl, ale dziwnie trudno ją uchwycić, chyba że… :). Z jakiś powodów kiedyś z tego zrezygnowano, a teraz ten sam rząd szuka pieniędzy gdzie popadnie. Padło na kierowców.  Przecież wszyscy płacimy OC, bardzo dużo kierowców płaci AC (Auto Casco – ubezpieczenie dobrowolne), płacimy też dobrowolnie NW (ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków). Czy to jest mało? Przecież jeśli taki podatek wejdzie w życie to firmy ubezpieczeniowe natychmiast podwyższą składki!

Jeszcze raz pytam: CZY TO JEST SPRAWIEDLIWE?

Kogo pytam? Wszystkich kto o tym już wie, wszystkich kto to przeczyta i siebie też. Moja odpowiedź brzmi: nie, to nie jest sprawiedliwe. Dlaczego? Ponieważ składki na ubezpieczenie OC i inne (w stosunku do naszych zarobków, emerytur, rent) też są już bardzo wysokie, podatki na ubezpieczenie społeczne, zdrowotne, od wypadków, dochodu itp. płacimy też wszyscy i to niemało! Co się z tymi pieniędzmi dzieje, że trzeba obciążać nas kolejnym podatkiem? Przecież za tzw. 500 plus też będziemy płacić wszyscy i to już nieomal za chwilę! Dlatego – NIE, to nie jest mądry pomysł.

 Zapraszam do rozmowy

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.