Natalia i pięć milionów kobiet* — Najlepszy Blog na Świecie*

Ten tekst jest bardzo ważny. Nie jest mego autorstwa, ale – jak sądzę – wyraża myśli milionów polskich Kobiet. Poczytaj, udostępnij… dziękuję…

Kamienowanie Natalii Przybysz powinno trafić do biblijnych przypowieści o miłości chrześcijańskiej. Kto nie miał aborcji? Kto nie zostawił ciężarnej partnerki? Kto nie pożyczył kumpeli pieniędzy na zabieg? Kto nie dał telefonu do lekarza? Niech rzuci kamieniem Nazywam się Sylwia Kubryńska. Mieszkam w kraju z pięcioma milionami kobiet, które dokonały aborcji*. Są wszędzie. W rodzinach, na […]

via Natalia i pięć milionów kobiet* — Najlepszy Blog na Świecie*


One Comment on “Natalia i pięć milionów kobiet* — Najlepszy Blog na Świecie*”

 1. St pisze:

  KIJ MA 2 KOŃCE I PRAWDY SĄ 2 .
  Nie dziwi, że TVPiS największy nacisk kładła na „zadymę” Pro-life, o których główny organizator pikiety, FEMINISTKI, nie zostały poinformowane przed organizowaniem tego w Centrum. TO PROWOKACJA ? 2 plakaty pokazują aborcję w 8-9 miesiącu. O takiej aborcji wśród środowisk nikt nie mówi, chyba, że do tego doprowadzili lekarze.
  Na Patelni – Centrum Metro była to prowokacja KILKU przeciwników aborcji ONR-owców , którzy na zajęty plac od godz. 15.oo- przez zebrane Kobiety, weszli o godz. 16.30 w „OCHRONIE POLICJI”. Kobietom nakazano usunąć się – zepchnięto je z placu, na którym była pikieta (wcześniej planowo zgłoszona jako jedyna). To wywołało emocje, bo policja dopiero tamże poinformowała organizatorów, że w jednym miejscu może być wiele zgromadzeń …? Dlaczego tego nie było wiadomo, może wybrane zostałoby miejsce inne.
  Brawo KOBIETY , wytrwałyście !!! Bardzo dobrze, że społeczeństwo obudziło się i nie da się „ciemnemu ludowi”. Kobiety Polki są jak kariatydy (kolumny podpierające w Grecji) , często pozostawione przez partnerów/mężów (uciekających od płacenia alimentów) i państwo (brak stałej i bezpiecznej pomocy i wsparcia instytucji) i same muszą walczyć o wszystko dla dzieci. Nie każda praca jest dla matki z dzieckiem. Nie każdy żłobek, czy przedszkole jest dostępne. Brak jest też stałej, czasem potrzebnej natychmiast, opieki medycznej. Od Kobiet każdy nauczył się wymagać i grozić lub ma skojarzenia seksistowskie (ładna buzia, czy figura)… Kobiety mają prawo do podmiotowości. Gdyby seks zależał od Kobiet, niepotrzebna byłaby aborcja. Kobiety, nastolatki czasem są gwałcone, molestowane przez znajomych i bliskich – są traktowane instrumentalnie. Kobiety mają DOŚĆ agresji słownej, bliskich władz i instytucji.

  Polubione przez 1 osoba


Zapraszam do rozmowy

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.