Chłopaki i ich Dzień!

Witaj na Mozgojazda!

DZIEŃ CHŁOPAKA! 30 września jest TEN DZIEŃ. Świetna nazwa, interesujące… co się za tym kryje 😉

Jesteś Chłopakiem? Czy Chłopak i Mężczyzna to są tożsame określenia? Wolisz być Chłopakiem czy Mężczyzną? Jak do Ciebie mówi Twoja/Twój Ukochana/Ukochany (bez względu na wiek, czas, rodzaj  związku, itd.) – mój Chłopaku, czy mój Mężczyzno? A może w ogóle nie używa żadnego z tych określeń…

Dziewczyno, Kobieto – a jak Ty mówisz do swego/o swoim partnerze/mężu – Mój Facet, Mój Partner, Mój Ukochany, Mój Chłopak, Mój Mężczyzna… określeń jest nieomal tyle ile mamy czułości, miłości, swojej dobrej fantazji kiedy myślisz o tym fajnym Panu 🙂

Do mojego Faceta-Męża mówię często Chłopaku! On do mnie też często mówi Dziewczyno, ale częściej Dziewczyneczko – jest super! Kiedy jestem na niego o coś zła to mówię Chłopie! On do mnie mówi wtedy „Kobito”.

To Piotruś, zabawka-pamiątka. Miły Chłopak!

Tematów związanych z DNIEM CHŁOPAKA może być kilogramy. Skupię się może… na MIŁOŚCI. Co mówią niektórzy wielcy artyści, i nie tylko, naszego Świata.

Kocham cię za to, że cię kochać muszę. (Kazimierz Przerwa-Tetmajer)

Miłość kpi sobie z rozsądku. I w tym jej urok i piękno. (Andrzej Sapkowski)

Miłość jako nasionko leśne z wiatrem szybko leci, ale gdy drzewem w sercu wyrośnie, to chyba razem z sercem wyrwać ją można. (Henryk Sienkiewicz)

Miłość i czynienie miłości to jedno. Bez czynienia miłości, miłości nie ma. (Edward Stachura)

 

Kiedy się czuje pociąg fizyczny, nieczystą namiętność fizycznych kształtów, to nie jest miłość. Miłość jest pożądaniem czyjejś duszy. (Stanisław Dygat)

Miłość i nienawiść są dwoma obliczami tego samego. (Witold Gombrowicz)

Miłość jest ślepa i dlatego obmacuje. (Manuela Gretkowska)

Miłość to przypadkowe rozmieszczenie atomów. (Jalu Kurek)

Tyle i AŻ TYLE 😉

Teraz coś o winie. Może oprócz kawy, herbaty, soku, piwa czy drinka ktoś zechce wypić zdrowie swego Chłopaka pysznym winem.

Oto ono: Wino Vegalfaro Rebel.lia. To jest młode wino (rocznik 2018), ale jakże pyszne i ekologiczne. Czerwone wytrawne, świeżutkie, wręcz orzeźwiające i takie… ładne w smaku. Spróbuj, bo warto. Rebellia jest ok! Cena też niezła, za dobrą jakość około 35 zł.

Pozdrawiam miło… Zapraszam do rozmowy

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.